Rekord: Beyoncé dostala šest cen Grammy!

21. dubna 2010 v 16:06 | Cheryl♥Kay |  Články
Zpěvačka Beyoncé může oslavovat. Dvaapadesátý ročník amerických hudebních cen Grammy v Los Angeles totiž naprosto ovládla a uspěla hned v šesti z deseti nominací!

Sweet-Beyonce.blog.cz
Žádné jiné ženě se to v jednom ročníku nepodařilo. Americká hudební akademie také během slavnostního předávání cen vzdala hold zesnulému "králi popu" Michaelu Jacksonovi a připomněla si nedávné tragické zemětřesení na Haiti. Cenu za celoživotní dílo získal Leonard Cohen.
Beyoncé chyběly dvě ceny k tomu, aby vyrovnala rekord osmi ocenění přebraných během jednoho večera, jejž drží právě Jackson a také kytarista Carlos Santana. Celkem již Beyoncé, která loni poprvé vystoupila i v Česku, za svou kariéru získala 16 gramofonků. V hlavních kategoriích se jí ale podařilo prorazit až letos. Dosud bodovala jenom v žánrových. Nezískala ale prestižní cenu za album roku, kterou za svou desku Fearless obdržela teprve dvacetiletá country zpěvačka Taylor Swift.
Poctu Jacksonovi uvedl zpěvák Lionel Ritchie. Připomněl, že umělci, který loni zemřel kvůli předávkování léky, nebyl lhostejný osud světa. Zpěvačky Céline Dion, Carrie Underwood, Jennifer Hudson a zpěváci Smokey Robinson a Usher poté společně zazpívali Jacksonův ekologicky laděný Earth Song s ekologickou tematikou. Součástí jejich vystoupení byla i premiérová projekce trojrozměrného klipu k této skladbě, který měl být součástí neuskutečněného Jacksonova comebackového turné.
Akademie pak zpěvákovi posmrtně udělila cenu za celoživotní dílo. V emocionálně vypjatém vystoupení ji převzaly dvě z jeho tří dětí, Paris a Prince. "Všechny jeho písně měly jednoduché poselství: lásku," uvedl mimo jiné Prince, který na veřejnosti promluvil vůbec poprvé.
Ceny Grammy se udělují ve více než stovce kategorií od rapu, folku, gospelu po jazz, klasickou hudbu a mluvené slovo. Hlasují v nich odborníci působící v hudebním průmyslu sdružení v Národní akademii nahrávacích umění a věd.
 


Anketa

Click to support our site!

Sweet-Beyonce.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama